4 KROKI DO ZDROWIA
Woda to źródło życia na naszej planecie. Jakościowo woda- to podstawowe narzędzie pomagające przywrócić i wzmocnić zdrowie. Woda jest niezbędna dla każdej komórki naszego organizmu wciągu całego naszego życia.


Tuż po urodzeniu organizm noworodka zawiera ponad 80% wody, organizm dorosłego człowieka do 70 %. Centrum myśli intelektualnej – mózgowie – 90 % składa się z wody i jest bardzo wrażliwe na odwodnienie. Z wiekiem zawartość wody w organizmie zmniejsza się, do 60-65%, czyli starzenie się to nic innego jak proces utraty płynów przez organizm, zarówno pozakomórkowych jak i wewnątrzkomórkowych.


Fizjologiczna norma spożycia płynów wynosi 30-40 ml/kg masy ciała w ciągu wody. Woda ma bardzo duże znaczenie dla naszego organizmu, jak bowiem wiadomo, wszelkie procesy metaboliczne zachodzą właśnie w środowisku wodnym. Krew, limfa, płyn międzykomórkowy i płyn wewnątrzkomórkowy, ślina, pot, sok żołądkowy, żółć, mocz – to wszystko woda z rozpuszczonymi w niej solami mineralnymi. Stały poziom płynów oraz stałe stężenie elektrolitów w ich składzie, podtrzymuje równowagę wodno-elektrolitową w środowisku wewnętrznym organizmu, zapewnia transport substancji odżywczych do wszystkich komórek, zwiększa rezerwy energetyczne, przyczynia się do szybkiego usuwania produktów ubocznych, przyspiesza powrót do zdrowia.


Napoić każdą komórkę organizmu i ustabilizować funkcjonowanie wszystkich procesów fizjologicznych może tylko woda, która jest bliska pod względem struktury do struktury wewnątrzkomórkowej. Woda, którą pijemy na co dzień, ma obcą strukturę dla organizmu. Spożywanie na co dzień w dużych ilościach napoje gazowane bądź alkoholowe, kawa, herbata, soki z kartonów zawierają aromatyzatory, barwniki, różnorodne dodatki do żywności i czasami przyczyniają się do utraty wody niż jej przyswojenia, w wyniku czego doprowadzają do naruszenia równowagi wodno-elektrolitowej. Pierwsze odznaki odwodnienia to stałe uczucie pragnienia, zmęczenie, przyspieszony puls, podwyższona temperatura ciała, zaburzenia rytmu serca, bóle mięśni i stawów, suchość skóry, zniszczone włosy i paznokcie.


Właśnie dlatego spożywanie odpowiedniej ilości wody wysokiej jakości stanowi jeden z najważniejszych warunków normalnego funkcjonowania organizmu, co jest równoznaczne z zachowaniem i utrzymywaniem zdrowia. W radzeniu sobie z takim wyzwaniem mogą nas wspomóc produkty , , które sprzyjają poprawie właściwości fizycznych i chemicznych wody, wzbogacają ją kompleksem soli mineralnych i witamin, niezbędnych do funkcjonowania wielu życiowo ważnych narządów i układów w organizmie, sprzyjają utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej i wykazują pozytywny wpływ na organizm.

 

1 KROK DO ZDROWIA - PRODUKTYCoral Mine

HydraCel

Kliknij tutaj by zobaczyć produkty do 1 kroku

 

 

 

 

Design downloaded from free website templates. cciworld.de