Lista produktów

Powrót

 

Koenzym Q10 (Coenzyme Q10): 60 kapsułek; Suplement diety

 

q10

 

 

Suplement diety zawierający koenzym Q-10.

Koenzym Q-10 jest jednym ze składników budulcowych komórek i bierze udział w syntezie ATP (adenozynotrifosforan) – nośnika energii w organizmie.


Koenzym Q10 – jest substancją witaminopodobną, pełniącą rolę katalizatora w procesie tworzenia wysokoenergetycznych związków fosforanowych, m.in. molekuły ATF (adenozintrifosfat) – jedynego źródła energii, obecnego we wszystkich żywych komórkach, począwszy od wirusów, kończąc na złożonym organizmie człowieka. Koenzym Q10 jest odpowiedzialny za wytwarzanie 95% całej energii komórkowej.

Koenzym Q10 (ubichinon) wytwarzany jest samodzielnie przez organizm człowieka od chwili jego narodzin. Mniej więcej od 30 roku życia jego produkcja wykazuje tendencję spadkową. Dodatkową przyczyną deficytu tego związku może być zachwianie procesu syntezy Koenzymu Q10, traktowane jako wrodzony lub nabyty defekt organizmu. Dzisiejsza nauka nie jest w stanie wyjaśnić przyczyny obniżenia jego koncentracji w organizmie. Ubichinon podlega syntezie w komórkach wątroby. Wraz z pożywieniem dostarczane jest do 10 mg Koenzymu Q10 dziennie. Minimalne dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik wynosi 30 mg. Dlatego niezbędne jest jego uzupełnienie - poprzez odpowiedni skład posiłków lub dodatki żywieniowe (przede wszystkim pochodzenia zwierzęcego) – pozwalające na zwiększenie aktywności życiowej w wieku dojrzałym i opóźnienie procesów starzenia.

Koenzym Q10 wykazuje wysoką aktywność jako antyoksydant. Neutralizuje wolne rodniki, wspomagając utrzymanie prawidłowej struktury komórkowej i jednolitego charakteru samej komórki. Jego działanie ma wpływ na przebieg procesów metabolicznych i wymiany substancji w organizmie. Zachwianie tych funkcji może stać się przyczyną wielu dolegliwości, w tym: cukrzycy, zaburzeń endokrynologicznych, a także nadmiernego poziomu cholesterolu i powstawania zbędnych złogów tłuszczu. Dzięki powyższym właściwościom zastosowanie Koenzymu Q10 jest przewidziane w wielu programach zwalczania otyłości. Jako ważny element stymulujący produkcję energii w organizmie, wspomaga pracę komórek, i – tym samym aktywizuje proces przemiany materii wewnątrz organizmu. Zbędne złogi tłuszczu wykorzystywane są przy tym przez organizm jako źródło substancji odżywczych dla syntezy AFT.

Działanie ubichinonu nie jest natychmiastowe. Wyniki jego stosowania mogą być dostrzegalne dopiero po 2-4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji, tj. od momentu osiągnięcia niezbędnego poziomu jego koncentracji w organizmie.

Koenzym Q10 jako składnik dodatkowej diety jest łatwoprzyswajalny i szybko następuje jego włączenie się w swoiste dla organizmu procesy metaboliczne.

Koenzym Q10 dobroczynnie wpływa na organizm w trakcie leczenia i rehabilitacji w przypadku następujących dolegliwości:

  • IBS (zespołu jelita drażliwego), arytmii, kardiomiopatii i innych chorób serca;
  • miażdżycy;
  • hipertonii (nadciśnienia tętniczego);
  • dystrofii (zaniku) mięśni;
  • cukrzycy;
  • anemii i syndromu chronicznego zmęczenia;
  • parodontozy;
  • nadwagi.Skład:
Składniki aktywne: koenzym Q-10 
Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna (emulgator), stearynian magnezu roślinny (stabilizator)
Skład kapsułki: żelatyna, woda.

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie podczas posiłku. 
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Przechowywać suchym miejscu w temperaturze poniżej 25ºC. 
Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Waga netto: 60 kapsułek (21,00 g) Producent: RBС Life Sciences, Inc., 2301 Crown Court, Irving, Texas, USA, 75038 Wprowadzający do obrotu: Coral-Club Sp. z o.o., ul. Licealna 14, 96-514 SochaczewOpis produktu (skład) i instrukcja do pobrania

 

 

Design downloaded from free website templates. cciworld.de