Lista produktów

Powrót

 

Coral Zinc : 100 tabletek; Suplement diety

 

cynk

 

 

Zinc (cynk) - bardzo ważny pierwiastek śladowy o właściwościach przeciwutleniających. Normalizuje metabolizm (białka, węglowodany), a także reguluje pracę układu rozrodczego. Stymuluje szybkie uzdrowienie i normalizację wzrostu, poprawia smak i węch. Jest jednym z najważniejszych pierwiastków śladowych niezbędnych do syntezy białek, DNA, podczas kopiowania materiału genetycznego. Odgrywa ważną rolę we krwi, w zachowaniu normalnego funkcjonowania układu immunologicznego, żołądka i dwunastnicy. Cynk jest potrzebny do syntezy insuliny - hormonu trzustki, ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie.

Duża ilość cynku w organizmie człowieka znajduje się w skórze (głównie w naskórku), włosach, mięśniach, kościach i tkankach wątroby, prostaty. Cynk uczestniczy w wielu reakcjach biochemicznych. Niedobór cynku u dzieci opóźnia ich wzrost i zmniejsza apetyt. Cynk jest aktywnie zaangażowany w regenerację tkanek i pomaga w leczeniu zapalenia skóry, które często występują u młodzieży w okresie dojrzewania.

Źródłem cynku są mięso, pieczarki, ostrygi, drożdże, jaja, musztarda, ryż brązowy.

Pierwsze oznaki niedoboru cynku w organizmie to utrata smaku i zapachu.

Niedobór cynku powoduje:

  • utratę apetytu, uczucie zmęczenia;
  • utratę węchu, zaburzenia smaku;
  • choroby wątroby;
  • rozwój obojnactwa, ponieważ cynk jest zaangażowany w syntezę hormonów płciowych. To z kolei prowadzi do wielu zaburzeń hormonalnych u dziewcząt (dysfunkcja jajników, niedorozwój macicy) i chłopców (objawy infantylizmu, słabo rozwinięta prostata, niedorozwój jąder);
  • sekrecyjną funkcję jąder, zaburzenia funkcji prostaty, serca. W normalnych warunkach prostata zawiera dziesięć razy więcej cynku niż jakikolwiek inny organ.

Z powodu niedoboru cynku, ponad 50% mężczyzn w wieku powyżej 45 lat cierpi na oznaki słabości seksualnej, spadek aktywności seksualnej. Uzupełnianie cynku zapobiega również rozwojowi miażdżycy, zaburzeniom pracy mózgu. Według niektórych badań, rola cynku w funkcjonowaniu mózgu jest tak duża, że jest on stosowany w leczeniu schizofrenii. Ponadto, zastosowanie cynku w dermatologii pomaga przy leczeniu oparzeń.

Przeciwnicy cynku

Produkty mleczne wpływają na zmniejszenie przyswajania cynku, a kofeina i alkohol wypłukują go z organizmu. Poziom cynku zostaje także zmniejszony przy stosowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych. Leki powszechnie stosowane przy zapaleniu stawów czy astmie oskrzelowej także obniżają poziom cynku.

Uwaga!


Przy suplementacji cynku należy także mieć na uwadze poziom witaminy A, żelaza i miedzi. Długotrwałe przyjmowanie cynku może prowadzić do ich utraty, a nawet do niedokrwistości (związanej z niedoborem żelaza).

Produkt: tabletki (100 sztuk.).


Nie zawiera: soli, drożdży, przetworów mlecznych, sacharozy, ulepszaczy smaku, barwników, konserwantów.

Sposób użycia: 1 tabletka 2 razy dziennie podczas posiłków.

Przeciwwskazania: nie określono.

Warunki przechowywania: przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, niedostepnym dla dzieci.


 

Opis produktu (skład) i instrukcja do pobrania

 

 

 

Design downloaded from free website templates. cciworld.de