Lista produktów

Powrót

 

Eyebright: 100 tabletek

Suplement diety
Eyebright
100 tabletek
Suplement diety zawierający świetlik 

 

eye

 

 

Świetlik łąkowy Euphrasia officinalis to jedno z najstarszych ziół leczniczych szanowanych w medycynie ludowej wielu krajów. Potocznie roślina ta nazywana jest „zielem oczu” lub „ocznicą”. W tłumaczeniu z języka angielskiego nazwa zioła oznacza „jasne oczy”, z francuskiego – „aby wyrzucić wasze okulary”, z greckiego – „radość tego, który zachował wzrok”. Rosyjska nazwa, pochodząca od słowa „oczy”, mówi sama za siebie o działaniu świetlika lekarskiego.

Po raz pierwszy o świetliku lekarskim wspomniano w 1305 roku. Jego działanie było na tyle znane i efektywne, że wspominano go w wierszach i poematach. W medycynie tybetańskiej świetlik jest uznanym środkiem przeciwko zapaleniu spojówek. W Hiszpanii sok z tej rośliny stosowany jest jako środek znieczulający przy różnych chorobach oczu.

W skład świetlika lekarskiego wchodzi kompleks aktywnych substancji – glikozydy, flawonoidy, irydoidy, antocyjany, kumaryny, witamina C, karoten, goryczka, saponiny, tłuste i eteryczne olejki, mikroelementy: miedź, mangan, cynk, bor, srebro, magnez, molibden, żelazo, chrom, nikiel, które na poziomie biochemicznym działają zmniejszając stan zapalny i wpływają na procesy degeneracyjne siatkówki oka i ciała szklistego.

Biologiczna aktywność świetlika łagodzi stan zapalny, a także objawy alergiczne, (szczególnie w stosunku do błony śluzowej powiek i spojówki oka), obniża ciśnienie śródgałkowe, poprawia jakość widzenia.

Ziele świetlika jest szeroko stosowane w okulistyce w przypadkach pieczenia oczu i łzawieniu, w celu zwiększenia ostrości widzenia, profilaktyce chorób oczu o różnej etiologii, przy procesach degeneracyjno – dystroficznych śluzówki oka. Również w przypadku urazów gałki ocznej, jeśli istnieje zagrożenie uszkodzenia rogówki, świetlik zmniejsza uczucie bólu i stanu zapalnego.

Stosowanie świetlika lekarskiego jest pomocne przy:

  • stanach zapalnych spojówek;
  • stanach zapalnych powiek;
  • stanach zapalnych woreczka łzowego;
  • zmętnieniu i plamach na rogówce oka;
  • zaćmie;
  • leczeniu jaskry;
  • leczeniu oczopląsu.

Roślina ta korzystnie wpływa na zmęczenie oczu, wywołane przez sztuczne oświetlenie, duże obciążenie, nadwrażliwość na światło słoneczne, światło ekranu monitorów komputerowych, telewizora i ekranów kinowych.

Oprócz tego, świetlik pomaga usprawnić krążenie krwi w mózgu. Świetlik to sprawdzony środek przy bardzo mokrym kaszlu, nieżytach i bólach w zatokach czołowych. Jego działanie wpływa na rozrzedzenie śluzu w zatokach nosowych i zmniejsza stan zapalny oraz obrzęk błon śluzowych. Roślina stosowana jest także przy alergicznych nieżytach układu pokarmowego ze zwiększoną nadkwaśnością oraz nieżytach jelita cienkiego i okrężnicy.

Skład: proszek z liścia świetlika (Euphrasia officinalis), wodorowęglan wapnia (wapń), Pozostałe substancje: celuloza 
mikrokrystaliczna (emulgator), maltodekstryna (emulgator), hydroksypropyloceluloza (emulgator), kwas stearynowy 
roślinny (stabilizator), stearynian magnezu (stabilizator), dwutlenek krzemu (stabilizator).
Składniki otoczki: woda, glikol polietylenowy, naturalny wosk roślinny Karnauba.

Sposób stosowania:
Rozpuścić 1 tabletkę w szklance wody i wypić jak herbatę lub popić tabletkę wodą, 2 razy dziennie.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.


Waga netto: 100 tabletek (105,00 g)


Producent: RBС Life Sciences, Inc., 2301 Crown Court, Irving, Texas, USA, 75038

Wprowadzający do obrotu:
Coral-Club Sp. z o.o., ul. Licealna 14, 96-514 Sochaczew

 

 

Design downloaded from free website templates. cciworld.de