Lista produktów

Powrót

 

Gotu Kola : 60 tabletek; Suplement diety

 

gotu

 

 

Gotu Kola to wieloletnia roślina pnąca, rosnąca w zbiornikach wodnych lub w ich pobliżu, spotykana w tropikalnych rejonach Południowej i Środkowej Afryki, na Madagaskarze oraz krajach Azji.

Roślina Gotu Kola od stuleci jest wykorzystywana w medycynie ludowej, a nazywają ją „pokarmem dla mózgu” lub „zielem pamięci”.

Uwodniono, że gotu kola ma zadziwiające działanie na funkcje kory mózgowej, która odpowiada za świadomość, percepcję, pamięć, zdolności myślowe, intelekt i czynności mózgowe. Rezultaty badań działania gotu kola potwierdzają polepszenie się ogólnych zdolności, koncentracji uwagi, zwiększenie skupienia, polepszenie pamięci. Badania wykazały, że gotu kola korzystnie wpływa na niektóre składniki krwi. Zauważalne jest znaczne zwiększenie się poziomu hemoglobiny i stabilizacja poziomu cukru we krwi. Uważa się, że właśnie zdolność gotu kola do zmiany poziomu cukru we krwi warunkuje efekt poprawy pamięci. Stosowanie gotu kola zmniejsza występowanie symptomów depresji, działa uspokajająco w stanach zaburzeń lękowych, stosowany jest także przy zaburzeniach snu.

Gotu kola obniża ciśnienia tętnicze, częstotliwość skurczów mięśnia sercowego i polepsza pracę obwodowego układu krwionośnego. Efekt ten wyjaśnia działanie zawartych w roślinie flawonoidów, które osłabiają napięcie tkanki mięśni gładkich układu krwionośnego.

Gotu kola wzmacnia żyły, regenerując tkankę łączną w przestrzeniach międzykomórkowych oraz obniża przepuszczalność naczyń krwionośnych.

Współcześni uczeni odkryli, że gotu kola zawiera szereg glikozydów, które łagodzą stan zapalny i sprzyjają gojeniu się ran.

Działanie gotu kola przyspieszające gojenie się ran związane jest z obecnością w roślinie saponin, które stymulują mitozę, a tym samym przyspieszają proces narastania tkanki w miejscach, w których skupiła się infekcja, takich jak rany i wrzody, stymulują syntezę lipidów i protein niezbędnych dla zdrowia skóry.

Makroelementy: wapń i fosfor – uzupełniają działanie gotu kola. Wapń normalizuje pobudzenie tkanki nerwowej i kurczliwość mięśni, aktywizuje szereg enzymów i hormonów, fosfor zaś pełni funkcje strukturalne, bierze udział w procesach wzrostu i podziału komórek.

Gotu kola działa wspomagająco przy:

  • miażdżycy;
  • syndromie przewlekłego zmęczenia;
  • pogorszeniu się pamięci;
  • depresjach i psychozach;
  • dystonii wegetatywno-naczyniowej;
  • żylakowatym rozszerzeniu żył;
  • bólach i zawrotach głowy.
Opis produktu i instrukcja do pobrania

 

 

Design downloaded from free website templates. cciworld.de