Protivity

Powrót

 

Protivity: 140 tabletek; Suplement diety

 

protyvity

 

 

Białka uczestniczą w procesie przemiany materii, są źródłem energii i elementem struktury wszystkich tkanek. Obniżenie dziennej normy zużycia białka prowadzi do zmniejszenia masy mięśniowej i zachwiania większości życiowych funkcji ustrojowych organizmu. Podstawowym źródłem białka są produkty żywnościowe. Nawet jednak regularnie stosowana dieta wysokobiałkowa nie zawsze we właściwy sposób zaspokaja zapotrzebowanie organizmu. Ważna jest bowiem nie tylko ilość, ale i skład jakościowy białka.

Protivity – jest zrównoważonym zestawem 11 niezastępowalnych aminokwasów. W odróżnieniu od białka, występującego w produktach żywnościowych, które rozszczepiane są w organizmie do postaci wolnych aminokwasów i przyswajane są godzinami. Protivity zawiera „matrycę aminokwasów”, która zostaje przyswojona przez organizm w ciągu 25 minut.

L-izoleucyna i L-walina – biorą udział w syntezie hemoglobiny oraz w procesie regulacji poziomu cukru we krwi. Obydwa te aminokwasy są niezwykle istotne dla osób aktywnych fizycznie, często wykonującym czynności związane z dużym wysiłkiem fizycznym.

L-lizyna – wchodzi w skład wszystkich białek pochodzenia zwierzęcego. Wspomaga zachowanie równowagi azotowej, uczestniczy w formowaniu kości (struktury kostnej oraz w procesie przyswajania wapnia. Wchodzi w skład enzymów, antyciał i hormonów. Jest skuteczna przy odbudowie tkanek, uszkodzonych w wyniku urazów.

L- fenyloalanina – bierze udział w procesach przekazywania impulsów nerwowych, wpływa na nastrój. Pomaga zachować rześkość i jasność umysłu, działa antydepresyjnie, pomaga w uporaniu się z syndromem chronicznego zmęczenia zaburzeniem koncentracji.

W wyniku syntezy wewnątrz organizmu z fenyloalaniny powstaje inny kwas – tyrozyna, a z niej z kolei - adrenalina.

L-glutamina – w wyniku syntezy tego aminokwasu powstaje kwas glutaminowy oraz kwas gamma-aminomasłowy –obydwa mają istotne znaczenie dla pracy mózgu.

L-leucyna – o szczególnym znaczeniu dla odbudowy uszkodzonych w wyniku różnego rodzaju urazów kości, skóry i mięśni. Reguluje poziom cukru we krwi, pobudza syntezę hormonu wzrostu.

L-metionina – wspomaga syntezę choliny, obniża ryzyko rozwoju otłuszczenia wątroby w wyniku różnego rodzaju patologii.

L-treonina – istotna dla zachowania prawidłowej struktury tkanki łącznej i skóry. Zapobiega odkładaniu tłuszczu w wątrobie. Pobudza produkcję antyciał.

L-arginina – bierze udział w procesie oczyszczania (detoksykacji) wątroby ze szkodliwych substancji. Wspomaga wytwarzanie insuliny oraz hormonu wzrostu, a także obniża poziom tłuszczu, zgromadzonego w organizmie.

L-histydyna – bierze udział w procesie wzrostu i odbudowy tkanek. Niezbędna w kształtowaniu komórek krwi.

L-tryptofan – uczestniczy w syntezie niacyny i serotoniny, będących neuromediatorami mózgu.
 

 

 

Design downloaded from free website templates. cciworld.de