Lista produktów

Powrót

 

True Lecithin: 120 kapsułek
Suplement diety

 

lecytyna

 

 

Lecytyna ma dobroczynny wpływ na umysł oraz na zdolność zapamiętywania.Lecytyna – poprzedniczka acetylocholiny, podstawowy składnik powłoki mielinowej mózgu i włókien nerwowych (17% peryferyjnego systemu nerwowego i 30% mózgu).

Lecytyna przyśpiesza procesy utleniania, zapewnia prawidłową wymianę tłuszczów, usprawnia pracę mózgu i całego układu krwionośnego, wspiera przyswajanie witamin A, D, E i K, wzmacnia system obronny organizmu przed substancjami trującymi, pobudza wydzielanie żółci, tworzenie erytrocytów oraz hemoglobiny.

Głównymi składnikami lecytyny są: cholina (witamina Bt) i inozytol (witamina B8), należące go witamin grupy B, istotnych dla zachowania równowagi cholesterolowej oraz prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i krwionośnego. Cholina jest niezbędna do syntezy hormonów, w wyniku, której wytwarzana jest acetylocholina – najważniejszy spośród neuromediatorów. Inozytol jest istotna dla prawidłowego funkcjonowania i wzrostu komórek nerwowych, dla utrzymania niezakłóconej pracy mózgu, wątroby, trzustki, a także soczewki oka.

Lecytyna bierze udział w wielu procesach biochemicznych. Jako antagonista cholesterolu sprzyja procesowi jego usuwania, wiążąc go w reakcji z kwasami żółciowymi, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się kamieni w woreczku żółciowym.

Lecytyna odbudowuje strukturę błon komórkowych, poprawia krążenie krwi, usprawnia centralne funkcje mózgowe, zapobiega dolegliwością żołądka i jelit oraz powstawaniu nadwagi.

Lecytyna jest szczególnie pożyteczna dla kobiet w ciąży i matek karmiących ze względu na jej udział w procesie formowania mózgu i tkanki nerwowej dziecka, zapewniający prawidłowy rozwój tych organów.

Ustalono, że lecytyna roślinnego pochodzenia jest bardziej skuteczna od lecytyny odzwierzęcej.

Lecytyna wyprodukowana w procesie syntezy wewnątrz organizmu, to zaledwie mała cząstka jego dziennego zapotrzebowania. Z uwagi na to niezbędne jest uzupełnianie porcji lecytyny podawaniem jej z zewnątrz. Niedobór lecytyny powoduje rozdrażnienie, zwiększoną podatność na zmęczenie, pogorszenie pamięci i zdolności do koncentracji, bezsenność oraz zakłócenia funkcji wątroby.

Zastosowanie lecytyny pozwala na obniżenie poziomu cholesterolu, łagodząc dzięki temu objawy łuszczycy i prowadząc do poprawy ogólnego stanu organizmu.

Podstawowe efekty stosowania lecytyny:

  • usprawnienie pracy mózgu i układu sercowo-naczyniowego;
  • ułatwienie przyswajania witamin A, D, E i K;
  • wzmocnienie odporności organizmu na toksyny;
  • obniżenie poziomu cholesterolu;
  • odbudowa struktury wątroby;
  • regulacja wydzielania żółci;
  • przeciwdziałanie rozwojowi cyrrozy wątrobowej;
  • działanie profilaktyczne przeciwko sklerozie;
  • stabilizacja poziomu trójglicerydów we krwi;
  • aktywny udział w procesie przekazywania impulsów nerwowych.
Skład:
1 kapsułka zawiera: lecytyna sojowa (Glycine max). 
Składniki otoczki: żelatyna, gliceryna, woda.

Zalecane spożycie: przyjmować jedną kapsułkę 3 razy dziennie podczas posiłku. 
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Nie stosować w przypadku nietolerancji któregokolwiek ze składników suplementu diety.
Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci. 
Przechowywać suchym miejscu w temperaturze poniżej 25ºC.

Waga netto: 120 kapsułek (216 g) Producent: RBC Life Sciences, 2301 Crown Court, Irving, Texas, USA, 75038 Wprowadzający do obrotu: Coral-Club Sp. z o.o., ul. Licealna 14, 96-514 Sochaczew 

 

 

Design downloaded from free website templates. cciworld.de